Pielęgnacja wyrobów lnianych

PIELĘGNACJA WYROBÓW LNIANYCH

 

Len jest niezwykle prosty i łatwy w konserwacji. Wyroby z lnu łatwo się pierze, łatwo z nich można wywabić plamy. Len neutralizuje szkodliwe działanie promieniowania UV, nie elektryzuje się, nie powoduje alergii. Działa antyseptycznie dając uczucie świeżości.

 

PRANIE
Pierwszy raz wyrób lniany pierzemy w temperaturze nie przekraczającej 30°C używając delikatnych środków piorących bez wybielaczy.
Kolejny raz prać można razem z innymi ubraniami o podobnym kolorze, również w 30°C.
Plamy łatwo można wywabić z wyrobu lnianego używając mydła lub innych środków piorących, przy czym należy pamiętać o zasadzie, że im plama świeższa, tym łatwiej ją usuniemy.
Do prania można używać środków piorących zarówno mydlanych, jak i delikatnych syntetycznych. Można prać ręcznie lub mechanicznie (w pralce).

Nie czyścić chemicznie i nie wybielać !
 

SUSZENIE
Przy praniu odzieży lnianej należy przestrzegać zasady - jak najmniej wirowania, by uniknąć trwałych zgnieceń. Odzież lnianą wyjmujemy z pralki, strzepujemy, wygładzamy tkaninę ręką i rozwieszamy do wyschnięcia. Wypranych kolorowych rzeczy nie należy wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Suszenie mechaniczne może doprowadzić do przesuszenia lnu, w wyniku czego mogą powstać trudne do usunięcia zagniecenia - dlatego nie suszymy mechanicznie !

 

PRASOWANIE
Len prasujemy rozgrzanym do 200°C żelazkiem po lewej stronie wyrobu lub przez inną tkaninę, w przeciwnym razie możemy spowodować efekt świecenia materiału. Wyroby z lnu łatwiej wyprasujemy, jeżeli tkanina będzie lekko wilgotna.

 

PRZECHOWYWANIE WYROBÓW LNIANYCH
Wyroby lniane należy przechowywać w suchym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Nie należy ich wkładać do plastikowych torebek.

 

! W niniejszym rozdziale podajemy ogólne zasady konserwacji wyrobów lnianych. Każdy nasz wyrób jest zaopatrzony w metkę, na której znajdą Państwo dokładne instrukcje, dotyczące pielęgnacji tego konkretnego wyrobu. !

 

SYMBOLE NA METKACH DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI NASZYCH WYROBÓW

 

Prać w temperaturze podanej w informacji (w wanience), w tym przypadku w 30 oC

Nie chlorować

Nie czyścić chemicznie

Prasować gorącym żelazkiem w temperaturze 200 oC

Suszyć w stanie rozwieszonym

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl