poznaj len 0

Ponadczasowość i wytrzymałość

Lniana odzież jest ponadczasowa, tkaniny lniane są rozpoznawane jako symbol komfortu i elegancji. Włókna lniane są najbardziej ze wszystkich włókien roślinnych wytrzymałe na tarcie i rozciąganie. Dzięki temu po każdym praniu tkaniny lniane wzmacniają się i wyglądają jeszcze korzystniej.


   
 

Komfort

Fizjologiczne właściwości lnu, który charakteryzuje przyjemny i chłodny chwyt, zwłaszcza w warunkach wysokiej temperatury otoczenia - znacznie przewyższają inne włókna zwłaszcza jeśli chodzi o bezpośredni kontakt materiału ze skórą. Włókna lniane mają najwyższą ze wszystkich włókien zdolność pochłaniania wody (to również ze względu na domieszkę pektyn) - nawet gdy zaabsorbuje 1/5 swej masy nie sprawia wrażenia wilgotnego. 
 
Zdrowie

Tkaniny lniane wykazują działanie antybakteryjne, nie elektryzują się. Są przewiewne - tę cechę łatwo docenić podczas upałów. Nie wywołują podrażnień, uczuleń, stwarzają najlepszy mikroklimat dla skóry. Zdolność do pochłaniania ładunków elektrycznych jest u lnu raczej niska i w przeważającym stopniu odpowiedzialna za odczucia fizjologiczne u osoby wchodzącej w bezpośredni kontakt z materiałem. Ma to największe znaczenie dla bardziej wrażliwych osób, dla których ładunek elektryczny jest niepożądany. Ponadto dzięki specjalnie prowadzonym plantacjom i późniejszej kontrolowanej obróbce można otrzymać tkaniny, które pod względem zdrowotnym i higienicznym znacznie przewyższają tkaniny z włókien syntetycznych, zawierających między innymi metale ciężkie, takie jak np. tytan oraz inne substancje chemiczne o nieznanym jeszcze oddziaływaniu na człowieka.
 
Piękno

W czasach, kiedy wszyscy dążymy do stworzenia warunków dla zdrowego trybu życia, tkaniny lniane spełniają wszelkie wymagania, a lniane ubrania zadowalą najbardziej wyszukane upodobania.
 
 
Ekologia
Len jest uważany za jeden z odtwarzalnych surowców, jakie powinny zastąpić obecnie stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Jest w pełni biodegradowalny i bezodpadowy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl